مدیریت و بازاریابی شبکه های اجتماعی ، خدمات شبکه های اجتماعی ، یک کسب 

آموزش و طراحی استراتژی حضور و استفاده مفید از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام ، تلگرام و…

ضرب المثل معروفی وجود دارد با این عنوان که فناوری اطلاعات چاقویی دو لبه است. یعنی هم می‌توان از آن استفاده‌های مثبت داشت و هم می‌تواند تبعات منفی برای کاربران و جامعه در پی داشته باشد. اینترنت و استفاده از آن به خصوص با توجه به اینکه هر روز خدمات و پورتال‌های متنوعی روی آن ایجاد می‌شود یکی از مصداق‌های اصلی همین ضرب‌المثل است.

مدیریت بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست ؟

در طول دو دهه ی گذشته اینترنت تغییرات عمیق و گسترده ای در روند کاری شرکت ها ی تجاری از خود بر جای گذاشته است. امروزه تصور اینکه بتوان حتی یک کار کوچک را بدونِ دسترسی به اینترنت انجام داد تقریبا غیر ممکن است. همین تغییراتی که در دنیای مجازی و اینترنت رخ داده است، امروزه در دنیای روابط اجتماعی به چشم می خورد.

در دنیای امروز شرکت ها و مراکز تجاری – اداری در مسیری قرار گرفته اند که به دنیای فراتر از داشتن یک پروفایل فیس بوک یا توئیترفکر می کنند، تجارت در دنیای امروز برای اینکه بتواند موفق تر از قبل باشد، باید تمامیِ اصول مربوط به پایه گذاری یک شبکه ی روابط اجتماعی را در تک تک مراحل کاری دنبال و اجرا کند، از فروش گرفته تا بازاریابی و منابع انسانی. روابط اجتماعی در مراکز تجاری کنونی حتی به شیوه ای، نوعی ابزار اجتماعی برای ارتباط با مشتریان و شنیدن نظرات و انتقادات آنان فراهم کرده است که می تواند به صاحبان مراکز تجاری و بازرگانی کمک کند تا با شناختی دقیق از نیاز بازارهای موجود، نیروی کار، خدمات و تولیدات خود را هوشمندا نه تر و موثرتر انتخاب کنند .

در این بین استفاده روزانه کاربران شبکه های اجتماعی مختلف از سراسر دنیا این فرصت را به بازاریابان آنلاین می دهد که تا بتوانند از طریق انتشار محتوای وب ، به لینک دهی و جذب مخاطب بیشتر مجموعه کاری خود اقدام نمایند

از تبلیغات و بازاریابی‌های شبکه های اجتماعی می‌توان به دو مقوله‌ای اشاره کرد که با ظهور شبکه‌های اجتماعی خیلی سریع دستخوش تغییراتی شدید شده‌اند. درباره شبکه‌های اجتماعی و میزان تاثیرگذاری آنها بر بازاریابی، حرف‌های زیادی زده می‌شود. بسیاری از سازمان‌ها در فیس‌بوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی مجازی صفحات مخصوص به خود ایجاد کرده‌اند. درحالی که بسیاری عقیده دارند که ارزش حرفی که دهان به دهان میان مشتریان می‌گردد، بسیار زیاد است، ولی ارزش واقعی شبکه‌های اجتماعی هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

ما معتقدیم که مدیریت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی الزاما روش‌های قبلی را به شکل کلی ازبین نبرده‌اند، اما با این حال گسترش ضریب نفوذ این شبکه‌ها در آینده می‌تواند شیوه‌های جدیدتری در این بخش به‌وجود آورد .

آموزش نحوه صحیح استفاده از ترفندها و قوانین ، نحوه اثر گذاری ، تولید و بازاریابی محتوایی ، مدیریت کاربران یکی از اصلی ترین بخش های این روش است که همکاران ما با آموزش و هدایت شما و مجموعه کاریتان می توانند مانع از حضور غیر موفق در شبکه های اجتماعی داشته باشند

ضمنا نیروهای آموزش دیده شرکت یک کسب می توانند در خصوص تولید محتوا ، زمانبندی و دیگر اقدامات به صورت مستقیم به شما خدمت رسانی کنند

نکته : حضور نداشتن در شبکه های اجتماعی به مراتب بهتر از حضور غیر موثر است ( مارک زاکربرگ)

callus

ضمنا از طریق فرم زیر نیز می توانید درخواست خود در هر یک از زمینه های فوق را ارسال بفرمائید

درخواست خدمات شبکه های اجتماعی

 

تائید درخواست

1 پاسخ به مدیریت و بازاریابی شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *