افزایش فالوور اینستاگرام

این پست را به اشتراک بگذارید :

مباحث این آموزش در زمینه افزایش فالوور اینستاگرام و نکات ایجاد جذابیت خواهد بود :

ویترین کسب و کارتان را در اینستاگرام بسازید:

باید به پروفایل های تان در شبکه های اجتماعی مانند ویترینی برای کسب و کارتان نگاه کنید. چیزی که اینستاگرام را به عنوان یک ابزار بازاریابی از دیگر شبکه های اجتماعی بهتر کرده است، امکان ایجاد تزئینات و زیبایی های بیشتر است. می توانید با قراردادن تصاویر زیبا از محصولاتتان کاربران را جذب کنید و در این تصاویر، از نورپردازی، رنگ ها و افکت هایی استفاده کنید که هرچه بیشتر به زیبایی محصول یا پیام تصویری تان بیافزاید. هرچه عکس ها، با کیفیت تر و زیباتر باشند، بهتر است.

جریانی مداوم از تصاویر بسازید:

یک نکته مهم در استفاده از هر شبکه اجتماعی به عنوان ابزاری برای بازاریابی و جلب مخاطب و مشتری، قراردادن مطالب به صورت متداول است. مانند رودخانه که مدام در جریان است و قطع نمی شود. بنابراین، به صورت مداوم، در اینستاگرام عکس قرار دهید و برای این کار یک زمان بندی در نظر بگیرید. مثلا هر روز حداقل ۲ عکس. البته خیلی زیاد هم نباید باشد چرا که مخاطبان را سردرگم و پیام هایتان را تکراری می کند.

تصاویر مرتبط با کسب وکارتان قرار دهید:

اگر کسب و کار شما فروشگاه اینترنتی گل است، قراردادن عکس دستور آشپزی، کار جالبی نیست. باید تلاش کنید، به صورت هدفمند و متمرکز، در ارتباط با موضوعات اصلی حوزه فعالیت کسب و کارتان، عکس بگذارید. به این روش، برند تخصصی خود را در ذهن دنبال کنندگانتان خواهید ساخت.

تعداد دنبال کنندگان تان را بیشتر کنید:

اینستاگرام هم مانند دیگر شبکه اجتماعی است و شما برای دیده شدن به تعداد زیادی از دنبال کنندگان نیاز خواهید داشت. اضافه بر آن، وجود تعداد زیاد دنبال کننده، در ذهن مخاطبان جدید، حس تایید اجتماعی را القا می کند.
بنابراین برای جذب تعداد بیشتری از دنبال کنندگان در اینستاگرام باید عکس هایی جذاب منتشر کنید. مردم به دنبال این عکس های جذاب و مرتبط، توجه شان به شما جلب خواهد شد. یک پیشنهاد، تهیه و انتشار عکس از افراد در حال استفاده از محصول یا خدمات شما است. و البته باید طوری این عکس ها را تهیه کنید که نشان دهد آن ها دارند از کار با محصول یا خدمات شما لذت می برند!
ضمنا با وصل کردن حساب اینستاگرام تان به حساب های تان در فیسبوک و توییتر، می توانید دوستان و دنبال کنندگانتان در آن شبکه ها را به حساب اینستاگرام تان هدایت کنید.

تعامل انسانی برقرار کنید:

برای جلب توجه مردم و جذب آن ها به ویترین اینستاگرامیِ کسب و کارتان، با آن ها ارتباط و تعامل برقرار کنید. عکس های شان را لایک کنید، از آن ها سوال بپرسید و زیر عکس هایشان نظرات مرتبط بنویسید. تا جای امکان به افرادی که شما را دنبال می کنند، توجه کنید: آن ها را دنبال کنید یا حداقل یک یا چند تا از عکس هایشان را لایک کنید.
تعامل شما باید انسانی و اصیل باشد نه اینکه مانند ربات یک نمونه متن را برای همه فقط کپی – پیست کنید! بله درست است این کار زمانبر است اما با انجام درست آن طوری که مخاطب احساس کند با یک فرد یا مجموعه ایی از افراد خوش نیت و متخصص در زمینه کار خود در ارتباط است، برند شما جایگاه ویژه ایی در ذهن انان پیدا خواهد کرد. حتی شما می توانید سرکی هم به زندگی خود یا کارمندانتان در محیط کار بکشید و عکس هایی از فضای کار خود قرار دهید که البته باید به کمک آن ها، ارزش ها و باورهای خود و کسب و کارتان را برای مخاطبانتان بیان کنید. برای اینکار راه های مختلفی هست ولی نکته مهم این است که اثر انسانی در تعامللات و ارتبطات شما، قابل حس باشد.

یک مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید:

از دنبال کنندگان تان بخواهید در ارتباط با موضوع کسب و کارتان، عکس بگیرند و با هش‌تگ (برچسب) اختصاصی شما، در حساب هایشان منتشر کنند یا برای شما بفرستند و شما با ذکر نام و شناسه کاربری شان، آن ها را منتشر کنید و از دیگران بخواهید که عکس هایی که بیشتر دوست دارند را لایک کنند. سپس به صاحبان عکس هایی که بیشترین لایک را در بازه زمانی مسابقه گرفتند جایزه بدهید. به این ترتیب، هر کسی که عکس می فرستد برای بیشتر کردن شانس خود در بردن جایزه، تلاش خواهد کرد تا عکس لایک بیشتری بگیرد و عملا تبدیل می شود به مامور تبلیغات برای برند شما!

همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی برای دعوت به برگزاری رویداد در دنیای واقعی استفاده کنید. بسیاری از برندها برای برگزاری و دعوت از مردم به حضور در رویدادهای عرضه یک نمونه جدید از محصول یا افتتاح یک شعبه یا رونمایی از خدمات، از اینستاگرام با هش‌تگ استفاده می کنند.

دختران نوجوان (۱۴ تا ۱۹ سال) را فراموش نکنید! اگر کمپین های اینستاگرامی شما، بتواند توجه این قشر را به خود جلب کند می تواند تا اندازه زیادی از ویروسی و فراگیر شدن کمپین تان مطمئن شوید.
در ادامه با چند راه حل معمول در افزایش فالوور آشنا خواهید شد ، سپس با تعدادی روش زیرکانه برای افزایش فالوور و چند ترفند حرفه ای آشنا خواهید شد :

۱- تصاویر مرتبط با موضوع کاری خود را پیدا کنید و آنها را لایک کنید. این کار باعث خواهدش د که حساب کاربری شما بیشتر دیده شود.
۲- روی تصاویر مرتبط با موضوع کاری خود نظر بدهید.
۳- تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع کاری خود را در اینستاگرام قرار دهید و برای هر تصویر توضیحات کاملی بنویسید.
۴- از بینندگان تصاویر بخواهید که نظر خودشان را راجع به تصاویر شما بیان کنند.
۵- سعی کنید در زمان های مختلف تصویر جدید آپلود کنید زیرا مخاطبان شما ممکن است در زمان های مختلفی از اینستاگرام استفاده کنند و با این روش می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. به عنوان مثال می توانید هر روز سه تصویر در زمان صبح، ظهر و شب آپلود کنید.
۶- از کد میانبر @ برای اشاره کردن به افراد مختلف استفاده کنید.
۷- برای حساب کاربری خود تصویر مناسب انتخاب کنید و توضیحات کاملی در مورد کسب و کار خود در آن ارائه دهید.
۸- حساب های کاربری مرتبط با موضوع کاری خود را دنبال کنید.
۹- از هشتگ های (#) مرتبط با موضوع کاری خود استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از #بازاریابی باعث می شود افرادی که به دنبال موضوع بازاریابی هستند بتوانند شما را پیدا کنند. سعی کنید کلمات کلیدی پرطرفدار در رابطه با موضوع کاری خود را در هشتگ قرار دهید.
۱۰- دوستان خود را در اینستاگرام پیدا کنید وآنها را دنبال کنید. این کار را می توانید از طریق آدرس تلفن موجود روی گوشی خود در اینستاگرام انجام دهید.
۱۱- اکانت اینستاگرام خود را به سایر شبکه های اجتماعی متصل کنید. با انجام این کار هر مطلبی که در اینستاگرام اضافه می کنید به صورت خودکار به سایر شبکه های اجتماعی نیز منتقل می شود.
۱۲- در هنگام استفاده از هشتگ ها دقت کنید که از کلماتی استفاده کنید که محبوبیت بیشتری دارند و افراد بیشتری آنها را جستجو می کنند.
۱۳- از هشتگ اختصاصی خود استفاده کنید. این موضوع تاثیر مناسبی در برندسازی شما در اینستاگرام خواهد داشت.
۱۴- مکان تصاویری که آپلود می کنید را با استفاده از امکان GEO Tag مشخص کنید.
۱۵- از تصاویر جذاب و مطالب پرطرفدار استفاده کنید و افکت های مناسب برای تصاویر خود قرار دهید.
۱۶- اگر شخصی تصاویر شما را لایک کرد، شما نیز تصاویر او را لایک کنید.

راههای زیرکانه افزایش فالوور:

۱- یک کاربر فعال باشید:
اگر می‌خواهید Follower هایتان را افزایش دهید می‌بایست به صورت مداوم در اینستاگرام پست بگذارید به خصوص در ساعت‌های شلوغی که بیشتر دیده شوید. کاربران فعال حداقل روزانه ۳ مطلب در این شبکه اجتماعی منتشر می‌کنند.
تحقیقات نشان داده بیشترین زمان بازدید کاربران از ۱۲ الی ۷ صبح می باشد.

۲٫ دکمه‌های شبکه اجتماعی را در بلاگ یا سایت خود قرار دهید:
شما باید در موقعیت‌های استراتژیک دکمه‌های شبکه اجتماعی را در بلاگ خود قرار دهید که بهترین جایگاه آن در پائین مقاله است.

۳٫ در وب سایت خود یک بنر از اینستاگرام اضافه کنید:
در یک نقطه پر بیننده از وب سایت خود، بنری با عنوان ” مرا Follow کنید ” یا چیزی شبیه به این قرار دهید. به خصوص در صفحه مخاطبین خود این کار را بکنید.

۴٫ حساب کاربری اینستاگرام خود را در ایمیل‌هایتان قرار دهید:
این کار موجب تشویق مردم برای Follow کردن شما می‌شود. این مسئله در روابط کاری و تجاری شما نیز تأثیر مثبت دارد.

۵٫ در کارت تجاری خود اسم کاربری اینستاگرام خود را اضافه کنید:
این عمل موجب می‌شود تا نام کاربری اینستاگرام شما در جاهای بیشتری دیده شده و در نتیجه تعداد Follower های شما افزایش یابد.

۶٫با مردم در ارتباط باشید:
اگر می‌خواهید معروف شوید در هر شبکه اجتماعی که فکر می‌کنید باید با مردم در ارتباط باشید و با آن‌ها وارد مشورت، بحث و گفتگو شوید و از این طریق اکانت های خود را تبلیغ کنید. بهترین روش دراینستاگرام شرکت در بحث‌های نظرات صفحات پربازدید می‌باشد.

۷٫بیوگرافی خود مثل عکس پروفایل و … را به روز کنید:
اطلاعات و بیوگرافی‌های لازم و ضروری را به پروفایل خود اضافه کنید و حتماً اطلاعات تماس خود، وب سایت و ایمیل خود را نیز در بخش بیوگرافی قرار دهید.

۸٫افرادی را دنبال کنید که با شما وجه مشترک دارند:
با جستجوی هشتگ های مرتبط با خودتان افرادی که با شما وجه مشترک دارند را دنبال کنید تا دنبال کنندگان آن‌ها نیز بتوانند شما را راحت تر پیدا کنند.

۹٫عکس‌های باکیفیت بفرستید:
به اشتراک گذاری محتویات باکیفیت و پیام‌ها، تأثیر مثبتی روی افزایش تعداد دنبال کنندگان می‌گذارد.

۱۰٫در رخدادهای عمومی شرکت کنید
یکی از مواردی که همیشه مخاطبین را به سمت شما جلب می‌کند، توجه به مراسم‌ها و رخدادهای عمومی است که این موضوع در ایران نیز بسیار بازدهی بالایی دارد. شما با تبریک گفتن عید و یا انتشار یک مطلب مربوط به رخدادهای عمومی می‌توانید ارتباط بسیار خوبی با دنبال کنندگان خودتان برقرار کنید.

۱۱٫ویدئو را فراموش نکنید:
یک قابلیت مهم در اینستاگرام ویدئوهای ۱۵ ثانیه ای است که به شما این فرصت را می‌دهد تا در کمتر از ۱۵ ثانیه آنچه می‌خواهید به دیگران انتقال دهید. انتشار ویدئو در پروفایل شما کمک می‌کند تا پروفایل اینستاگرام شما زنده به نظر برسد و فقط عکس‌های ثابت و بدون صدا در آن دیده نشود.

۱۲٫در شبکه خود رقابت ایجاد کنید:
نتایج نشان می‌دهد تشویق کاربران به شرکت در رقابت‌ها، بحث‌ها و حتی مسابقات نتیجه بسیار مناسبی در پی خواهد داشت. انجام اینگونه مسائل در یک شبکه اجتماعی می‌تواند به محبوب تر شدن برند و افزایش Follower و ترافیک برای سایت منجر شود.

۱۳٫از افرادی که به شما کمک کرده‌اند یاد کرده و از آن‌ها تشکر کنید:
وقتی مردم پیام‌های شما را Like می‌کنند، یا از شما در نظرات تشکر می‌کنند و یا حتی اسم و نام کاربری شما را منتشر می‌کنند، شما هم باید همین کارها را در قبال آن‌ها انجام دهید. با این کار نه تنها یک حرکت دوستانه و همه پسند کرده‌اید، بلکه باعث می‌شوید تا اینگونه افراد بیش از پیش شما را پشتیبانی کرده و دوباره دست به چنین کارهایی بزنند.

۱۴٫از مطالب بی محتوا و اسپم دوری کنید، صادق و شفاف باشید:
اگر از روش‌های اسپم برای جذب دنبال کننده استفاده کنید، به زودی آن‌ها شما را UnFollow کرده و احتمالاً به دوستانشان نیز این را پیشنهاد می‌کنند. این حرکت به‌شدت در شهرت و محبوبیت شما تأثیر منفی می‌گذارد. این را به خاطر داشته باشید که صادقانه رفتار کردن و شفاف بودن به شما کمک می‌کند تا نه تنها دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید، بلکه از خودتان نام خوبی به جای بگذارید.

۱۵٫یک لیست از مطالب مفید تهیه کنید:
همانطور که در یکی از موارد بالا گفتیم، تهیه کردن و ارسال پیام‌های باکیفیت حائز اهمیت است. با توجه به اینکه شما نمی‌توانید تمام ۲۴ ساعت روز و تمام ۷ روز هفته را در اینستاگرام باشید، یا اینکه گاهی اوقات چیز باکیفیت و مناسبی برای ارسال ندارید، می‌توانید یک لیست از موضوعات جذاب تهیه کرده و هر از گاهی در اینجور شرایط آن‌ها را منتشر کنید. این موضوعات جذاب می‌تواند اخبار، آموزش و یا مقاله‌های مختلف باشد.

۱۶٫پیشنهادهای ویژه‌ای فقط برای دنبال کنندگان اینستاگرام داشته باشید:
شرکت‌های بزرگی مانند کوکاکولا یا ردبول و حتی دیجی کالا در ایران برای دنبال کنندگان خودشان در اینستاگرام پیشنهای های ویژه‌ای ارائه می‌دهند.
مثلاً با ارائه تخفیف‌های ویژه فقط در اینستاگرام یا راه اندازی مسابقات در صفحه خودتان می‌توانید اینستاگرام خودتان را از وب سایتتان مجزا کنید تا دیگران را ترغیب به دنبال کردن اینستاگرام خود به صورت مجزا نیز بکنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مدیران صفحات تجاری در شبکه های اجتماعی انجام می دهند، استفاده از مطالب نامرتبط طنزآمیز است. چنین کاری با این تصور انجام می شود که مردم به مطالب طنز علاقه دارند و اگر چنین مطلبی به کار برده شود، طرفلداران بیشتری را جذب خواهند کرد.همواره باید به این نکته دقت کنیم که کیفیت مطالب منتشر شده در شکبه های اجتماعی از بالاترین اهمیت برخوردار است و مطالب تولید شده باید در راستای برقراری ارتباط با مخاطب هدفی که داریم باشد نه هر مخاطبی.اینکه صفحه تجاری شما تعداد مخاطب زیادی داشته باشد به خودی خود اهمیتی ندارد بلکه کیفیت مخاطبان و مرتبط بودن آنها با موضوع کاری شماست که مهم است.امیدوارم که با استفاده از مطالب فوق بتوانید برند خود را در اینستاگرام توسعه دهید و مخاطبان مناسبی را برای کسب و کار خود جذب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقالات هم برای شما جذاب خواهند بود

جدیدترین مطالب وبلاگ یک کسب

McDonald's
bmw
mercedes benz
خلاقیت سوپر کرانچ در نمایش زنجیره غذایی
مفهوم تغییر در دنیای برندها
بابانوئلی که برندها ساختند
ADIDAS BREAK FREE
طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی
داستان چای کیسه ای
فونت های استفاده شده در لوگو برندها
بهترین کتاب های حوزه تبلیغات
تیزر تبلیغاتی تویوتا
اشتباهات مهم در طراحی لوگوی گوگل
بازگو کردن خاطره
اشتباهاتی که باعث کاهش سوددهی می شود؟
برای حفظ پول خود در خرید به این نکات توجه کنید!
پنجاه روش جذب مشتری
اصول نگارش چک
برد- برد
به مشتریان غیرفعال بفروشید!
نتیکت چیست؟
رقابت کسب و کارهای کوچک با غولها
اصل ۹۰ به ۱۰ چیست؟
یک واژه سه حرفی که از همه چیز برتره!
پیک آلفا چیست؟
اصول آداب معاشرت تجاری
۸مشتری که باید از آن‌ها اجتناب کنید!
چرا مشتری منصرف می‌شود؟
قطعی‌کردن فروش
قدرت نامحدود
تکنیک های مذاکره
رفتار مصرف کنندگان در دوران رکود