اقتصاد اینستاگرامی

این پست را به اشتراک بگذارید :

اقتصاد اینستاگرام:
واقعیت اثرگذاری بالای اینستاگرام بر برندسازی و بازاریابی و همچنین حجم تجارت آنلاینی که بر روی آن روزانه روی می دهد ار نمی توان نادیده گرفت
همچنین کاربرانی را می توان یافت که با وجود اینکه نه افراد سرشناسی هستند و نه عکاس هایی حرفه ایی اما تعداد دنبال کنندگان بسیار بالا و چندین هزار نفری دارند. شاید در نگاه اول تصور کنید که احتمالا عکس هایی که قرار می دهند غیر معقول و غیر معمول هستند اما اینطور نیست.
قبلا تصور می شد که با وجود مشکلات فراوان و اعتماد نه چندان زیاد به تجارت الکترونیک در ایران، خرید و فروش اینترنتی کاری آسان نیست و حداقل برای جلب اعتماد مشتری باید یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی مناسب و قابل اعتماد راه اندازی کرد. اما با حساب های کاربری ایی که بر روی اینستاگرام موجود هستند براحتی متوجه می شویم که چه میزان بالایی فروش اینترنتی دارند .
خوشبختانه تعداد فروشگاه های اینتستاگرامی که اغلب متعلق است به کسب و کارهای خانگی یا کارگاه های کوچک، روز به روز دارد بیشتر می شود.
به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد
فروش زیور آلات، اشیاء تزئینی، قاب موبایل، بدلیجات و … توسط فروشندگان خرد
سفارش پخت و ارسال کیک ها، غذاها و نان های مختلف در خانه توسط تعدادی خانم
تولید و فروش انواع بافتنی، نمد، گلدوزی و …توسط کارگاه های خانگی
معرفی و فروش کتاب، فیلم و محصولات فرهنگی توسط کتابفروشی ها، ویدیوکلوب ها و …
تبلیغات برای کافه ها، رستوران ها و فودکورت ها توسط حساب هایی درباره آشپزی و کافه گردی
تبلیغ و فروش گل و گیاه و بذر توسط گلفروشی ها و پرورش دهندگان خانگی
تبلیغ و فروش لباس و کیف و کفش و …
تبلیغ و فروش لوازم بهداشتی و آرایشی
تبلیغ و فروش لوازم منزل و دکوراسیونتبلیغ ویلا و ساختمان
تبلیغ انواع خدمات مانند ترجمه، آموزش، مشاوره، گرافیک و طراحی، طراحی وب و حتی خرید و فروش لایک و فالوئر توسط صاحبان حساب های کاربری پرطرفداربرندسازی شخصی

حالا پرسش مهم این است که شما چگونه می توانید به بهترین شکل از این شبکه اجتماعی رو به رشد به نفع خودتان و کسب و کارتان استفاده کنید. این کاری است که از بزرگترین شرکت های دنیا گرفته تا کسب و کارهای خانگی دارند انجام می دهند و از آن بهره می برند. در نتیجه شما هم با یادگرفتن امکانات و روش های بکارگیری این پتانسیل بزرگ می توانید تاثیر مهمی بر کسب و کارتان در مسیر بگذارید.
جلب توجه مشتریان احتمالی، افزایش فروش و ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان، مزایای بکارگیری درست این روش هاست

حتی اگر تاکنون از سرویس مشهور اشتراک عکس اینستاگرام استفاده نکرده‌اید حتماً نام آن را شنیده‌اید و یا تصاویر آن را در سراسر اینترنت مشاهده کرده‌اید.
در صورتی که تاکنون با اینستاگرام کار نکرده اید پیشنهاد می کنم که همین امروز این نرم افزار را روی موبایل خود نصب کنید و از طریق آن با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.
استفاده از اینستاگرام برای کسب و کارهایی که مخاطب عام و جوان دارند بسیار مناسب است و می تواند تاثیر مناسبی در افزایش فروش محصولاتشان داشته باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.