بابانوئلی که برندها ساختند

بابانوئلی که برندها ساختند

چگونه کوکاکولا شکل کریسمس را متحول کرد

این پست را به اشتراک بگذارید :

امروز می خوام باهاتون در مورد قدرت برند در تغییر فرهنگ و تاریخ مخاطب صحبت کنم ، کاری که کوکاکولا در سال ۱۹۳۱ ، انجام داد و تا به امروز کریسمس را متفاوت کرد .
داستان تغییر بابانوئل

تا سالها قبل بابانوئل بعنوان نماد کریسمس شخصیت متفاوتی در ذهن مردم داشت .
قبل از سال ۱۹۳۱، تصاویر مختلفی از بابا نوئل در سراسر جهان وجود داشت، از جمله یک مرد لاغر قد بلند و یک جن ، یک پیرمرد ژولیده با صورتی خشن ، حتی یک بابانوئل ترسناک هم وجود داشت.

تصویر بابانوئل قدیمی
تصویر بابانوئل قدیمی

سال ۱۹۳۱ و یک تصمیم عمیق 

کوکاکولا در بین مردم بعنوان یک نوشیدنی تابستانی معروف شده بود ، اما کوکاکولا قصد داشت این محصول در زمستان هم مورد استفاده قرار گیرد بنابراین طی قراردادی با آرچی لی ، مدیرآژانس تبلیغات D ARCY مقرر شد دست روی یکی از نماد زمستان یعنی بابانوئل گذاشته شود و از او بعنوان نماد تبلیغات زمستانی کوکاکولا استفاده شود .
آنها می‌خواستند یک بابانوئل سالم را نشان دهد که هم واقعی و هم نمادین است . 

 تصویرگر هادون ساندبلوم ، خالق بابانوئل کوکاکولا
تصویرگر هادون ساندبلوم ، خالق بابانوئل کوکاکولا

بنابراین کوکاکولا به تصویرگر هادون ساندبلوم دستور داد تا بابانوئل را برای تبلیغات کریسمس نقاشی کند. این نقاشی‌ها بابانوئل را به عنوان شخصیتی گرم و شاد با ویژگی‌های انسانی، از جمله گونه‌های گلگون، ریش سفید، چشم‌های براق و خطوط خنده معرفی کردند.

ساندبلوم از شعری از کلمنت کلارک مور در سال ۱۸۲۲ به نام «دیدار از سنت نیکلاس» – که معمولاً به عنوان «شب قبل از کریسمس» شناخته می‌شود، الهام گرفت.

بابانوئل کوکاکولا
بابانوئل کوکاکولا

کوکاکولا افسانه بابا نوئل را خلق نکرد. اما تبلیغات کوکاکولا نقش بزرگی در شکل دادن به شخصیت شادی که امروزه می شناسیم ایفا کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مفهوم تغییر در دنیای برندها