چرا اینستاگرام؟

این پست را به اشتراک بگذارید :

چرا اینستاگرام؟
سطحی ترین دلیلیش این که در ایران فیلتر نیست! اما از دیگر دلایل مهم می توان اشاره کرد به:

۱- ایسنتاگرام، بر اساس عکس کار می کند. به این معنی که همه چیز از انتشار یک عکس شروع می شود و به قول معروف، یک تصویر ارزش ۱۰۰۰ کلمه را دارد. و در دنیای پر از حواسپرتی و دغدغه ها و بمباران اطلاعاتی، دیدن و گذر کردن از یک عکس به عکس دیگر، راحت تر است از خواندن یک متن (حتی اگر خیلی هم کوتاه باشد مانند توییتر)

۲- حس بینایی ما انسان ها، مهمترین حس ماست و در طول تکامل، نقش مهمی در بقای ما داشته است. مغز ما، کاملا بصری است و به همین دلیل است که اغلب به آنچه می بینیم بیشتر از آنچه می شنویم باور می کنیم. و با ایجاد خطاهای بصری هم می توانیم مغزمان را گول بزنیم!

۳- در حال حاضر در اینستاگرام امکان ارسال عکس و ویدیو از طریق وب سایتش وجود ندارد و تنها با داشتن یک سخت افزار (گوشی، تبلت) و با نصب برنامه اش می توان عکس ارسال کرد. همچنین، اکثر گوشی ها و تبلت ها دوربین دارند و بنابراین تا حد زیادی می توان انتظار داشت که عکس ها و ویدیوهایی که یک کاربر آن بارگذاری می کند، توسط خود او گرفته شده اند، و مربوط به پیرامونش، و خود اوست. به این ترتیب، محتوای تولید شده، خصوصی تر است و جنبه های جدیدی از زندگی آن فرد را به دوستان و دنبال کنندگانش (فالورهایش) نشان می دهد که می توان نتیجه گرفت که به احتمال زیاد میزان تعامل، بیشتر است. برای مثال عکس های هنرپیشگان و بازیگران سینما و تلویزیون، جنبه های جدیدی از این افراد را به ما نشان داده است و افرادی را که تا قبل از آن فقط بر پرده سینماها یا صفحه تلویزیون، آن هم در قالب های مشخصی، می دیدیم حالا به شکل های دیگری با عکس هایی متفاوت، خصوصی و صمیمانه تر، می بینیم.

۴- اینستاگرام، به نسبت خلوت است. اگرچه بخصوص در ایران تعداد کاربرانش لحظه به لحظه زیاد می شود اما هنوز مانند فیسبوک شلوغ نشده است.

۵- هر کسی با یک دستگاه همراه، فقط می تواند یک حساب کاربری داشته باشد و از صفحه هواداران و … خبری نیست.

۶- اینستاگرام امکان بازاشتراک گذاری (Re-Share) ندارد. یعنی شما نمی توانید عکس کاربری دیگری را مجددا با دوستان و دنبال کنندگانتان به اشتراک بگذارید. این امکان در واقع به عنوان موتور محرک شبکه های اجتماعی شناخته می شود و در ابتدا نبود چنین امکانی، به عنوان ایراد برای اینستاگرام تلقی می شد اما حالا معنای دیگری به خود گرفته است. (البته برنامه های مکملی توسط افراد دیگر برای شبیه سازی این مورد ساخته شده است.)

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.