javaneh

امروزه، با توجه به تغییرات سریع در جهان کار و اقتصاد، آموزش کارآفرینی و کسب و کار برای نوجوانان، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. آموزش کارآفرینی در سنین بین شانزده الی بیست سالگی می تواند تاثیرات مثبت و بلند مدتی بر روی مسیر زندگی آنها داشته باشد . 

این فرصت باعث رشد و پیشرفت آنها در زندگی شخصی و حرفه‌ای خواهد شد و به آنها انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری برای به دست آوردن موفقیت‌های آینده می‌دهد.

به عنوان یک والدین هوشمند، می‌توانید با ایجاد این فرصت، زمینه‌های بهتری برای آینده خردمندانه نوجوانان خود فراهم کنید. اینکه آنها بتوانند به عنوان کسب‌وکارهای کوچک شروع به کار کنند و با توانایی‌های کسب‌شده به موفقیت‌های بزرگتر در آینده دست یابند، یک هدیه ارزشمند برای آنها و جامعه‌ی ما خواهد بود.

ما در سری رویدادهای جوانه روی این اصل پافشاری داریم که آموزش کارآفرینی و کسب و کار در این سن ، به نوجوانان فرصتی عالی برای شناخت بهتر دنیای کار و کسب و کارها می‌دهد و می‌تواند به آنها در کسب موفقیت‌های زندگی کمک کند.

محمد حسین خوانساری

موسس یک کسب

اسماعیل موحدی اصل

موسس علومیها

پیش ثبت نام در رویدادهای اخیر

در جوانه چه اتفاقی می افتد

افزایش اعتماد به نفس

آموزش کارآفرینی باعث افزایش اعتماد به نفس و اطمینان نوجوانان نسبت به خودشان می‌شود. آنها در این دوران حساس زندگی، با توانایی راه‌اندازی و مدیریت یک کسب و کار کوچک، خود را بیشتر می‌پسندند و در برابر چالش‌های زندگی مقاوم‌تر عمل می‌کنند.

توسعه مهارت‌های زندگی

 آموزش کسب و کار، مهارت‌های مهمی مانند برنامه‌ریزی، مدیریت زمان، ارتباطات موثر و حل مسئله را تقویت می‌کند. این مهارت‌ها نه تنها در کسب و کارها، بلکه در تمامی نقاط زندگی نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خود شغلی

آموزش کسب و کار به نوجوانان فرصتی را برای خلق شغل برای خودشان فراهم می‌کند. آنها می‌توانند با برنامه‌ریزی و ایده‌پردازی، کسب و کارهای کوچک را راه‌اندازی کنند و از خودشغلی بهره‌مند شوند.

ارتقاء خلاقیت و نوآوری

آموزش کارآفرینی به نوجوانان کمک می‌کند تا خلاقیت خود را تقویت کرده و در راه‌اندازی کسب و کارهای جدید و نوآورانه به عمل بیاورند. این مهارت‌ها به آنها کمک می‌کند تا به مشکلات اطراف خود به صورت خلاقانه و با رویکردی نوآورانه نگاه کنند.

ایجاد انگیزه برای یادگیری

آموزش کارآفرینی می‌تواند نوجوانان را به یادگیری فعال و پرانگیزه ترغیب کند. وقتی که آنها به طراحی و اجرای یک کسب و کار فکر می‌کنند، به دنبال یادگیری مطالب و مهارت‌های لازم می‌گردند که برای موفقیت در این زمینه ضروری هستند.

آشنایی با مسئولیت

کار کردن در کسب و کار کوچک به نوجوانان یاد می‌دهد که چگونه مسئولیت‌پذیری را در زندگی عملی کنند. آنها با انجام وظایف و مسئولیت‌های مربوط به کسب و کار، متوجه می‌شوند که انجام کارها به موقع و با دقت چه اهمیتی دارد.